Login Menu
Menu csportal.sk
ProGamingShop.sk Predaj hier Counter Strike 1.6 Myšky Podložky Sluchátka Klávesnice PC hry PSP hry PS 2 hry PS 3 hry Xbox 360 hry Webkamery Hračky
www.csportal.sk

counter strike portal, servery, download, turnaje, súťaže...

Nick:
Heslo:
Join The Community
Ako zvýšiť FPS v Counter-Strike: Global Offensive
Zdielať
x zdielané
Vytlačiť vytlačiť
Neexistuje žiadny osvedčený postup, ale je zas veľa osobných nastavení, vylepšení, ktoré môžete urobiť pre grafiku a nastavenie siete, klávesové skratky, a ďalšie, ktoré vám umožní lepšie hrať.

go11.jpg

Aké rozlíšenie obrazovky ?

Veľa hráčov si berie príklad od "profesionálov", ktorí používajú staroveké 4:3 rozlíšenie, ako je 800x600, poprípadne 1024x768, pre orientáciu. Avšak, neexistuje žiadna výhoda, ktorá by prinášala výhodu za toto použitie rozlíšenia. Niektorí "hardcore" hráči využívajú toto rozlíšenie, pretože boli a sú zvyknutí za čias 1.6 éry si ponechať staršie CRT monitory, kde sa ovplyvňuje vyššia obnovovacia frekvencia, a keďže profesionáli sú všeobecne známi tým, že neradi menia svoje HW požiadavky čo sa týka monitoru. Avšak 4:3 stretched čiže rozťahané na celú obrazovku prináša výhodu väčších objektov. Mnoho hráčov hrá na takom rozlíšení kvôli tomu, že sa ľahšie triafa, zlepši sa viditeľnosť modelov. Prináša to avšak aj nevýhodu ,a to že vertikálna a horizontálna senzitivita sú odlišné.


Pri používaní rozlíšenia s pomerom strán 4:3, váše horizontálne zorné pole je iba 74 stupňov. Niektorí hráči preferujú tento úzky pohľad, ktorý im umožňuje viac sa sústrediť na svoj cieľ a zasiahnuť súpera efektívnejšie napr HeadShotom.
V pomere 16:9 má hráč 90 stupňov zorného poľa, čo umožňuje väčšiu víziu smerom k okrajom obrazovky. Ja osobne toto nastavenie nevyužívam kedže monitor mi to nedovolí (LG L226WU 22") a preto používam 1650x1080 (16:10). Pre mňa ideálny prípad, kedže chcem používať maximálne rozlíšenie môjho monitora pri maximalizácii svojej snímkovej rýchlosti. (Zo mňa si ale príklad brať nemusíte, novšie monitory majú už 1920x1080 - 16:9 - radím skôr toto nastavenie)

Jeden z najlepších spôsobov ako zvýšiť svoje FPS je znížiť vaše rozlíšenie, takže sa poďme pozrieť do nastavení grafiky CS:GO.

Zlepšenie FPS s možnosťou štartu
screencsgosml.jpg
[Pre zvačšenie klikni na obrázok]

Vykonajte všetky grafické úpravy. Samozrejme len tak, aby vám to PC stíhal. Hra je všeobecne obmedzovaná HW požiadavkami ako každá PC hra. Neexistujú žiadne čarovné príkazy konzoly alebo príkaz config, ktorý vám dramaticky zlepší vaše FPS, ale niektoré drobné vylepšenia môžeme urobiť.

Nechajte všetky vaše nastavenia v hernej grafike na low, vypnite anti-aliasing.
Pridajte tieto možnosti spustenia do parametrov Steam spustenia (pozri obrázok vyššie):
-Novid -console -high -threads 4 (threads sú jadrá, ktoré máte, fzyicke či logické. Môžete tam dať 2,3,4,8 - záleží od toho koľko logických a fyzických jadrier máte dokopy)

Tieto príkazy vám vypnú intro, povoľí konzolu, nastaví affinity procesu na vysokú, a poskytne jadrá procesora na CS: GO, aj keď technicky Source môže použiť len tri vlákna. Niektorí hráči sa pokúšali pridať parameter -processheap. Tento parameter bol pridaný ako hotfix na problém s prepĺňaním pamäte. Keď tento problém u vás nevyskytuje odporúčam to odstrániť.

Ďalší krok zahŕňa modifikáciu CS: GO, čiže jeho CONFIGU. Je to trochu zložitejšie, ale umožňuje nám užitočne vylepšiť hru.

Upravte nastavenie grafiky v Configu
screen2wordsml.jpg
[Pre zvačšenie klikni na obrázok]


Treba si nájsť svoj ​​config.cfg v zložke cfg v adresáre s hrou:

(default C: \ Program Files (x86) \ Steam \ SteamApps \ common \ Counter-Strike Global Offensive \ csgo \ cfg)

Ak ešte nemáte prípony súborov povolené vo Windows, mali by ste ich teraz umožniť. Ide o to aby sme sa uistili, že keď upravíme Config, zachováva si svoje rozšírenie .cfg. Pokiaľ ich chcete zapnúť, kliknite na tlačidlo Usporiadať v Prieskumníku Windowsu, kliknite na položku Možnosti priečinka a hľadania, prejdite na kartu Zobrazenie a zrušte začiarknutie políčka Skryť prípony známych typov.
Teraz poďme upraviť config.cfg. Môžete ho otvoriť v systéme cez WordPad, Poznámkový blok.

Teraz upravte tieto riadky v Configu. Pre väčšinu z nich, budete jednoducho prepisovať hodnoty na 0 - 1.

r_drawtracers_firstperson Nastavte na "0" - vypne first-person značkovacie látky. Nepriateľské indikátory sú stále vypracované.

mat_monitorgamma Nastavte na "2.1" - svetlejší, tým lepší, takže môžete osvetliť nepriateľov.

mat_queue_mode "-1" - Automatická detekcia multi-core rendering, "0"- synchronný single core, "1"-zaradený single core, "2"- zaradený multi core. Pre rôzne processory iné nadstavenia sú vhodné, takže si vyskúśajte čo je pre vás to najlepśie.

mat_savechanges - Pridajte tento riadok pre zápis nastavenia videa do registra.

sv_forcepreload "1" - Vynúti hru načítať všetky zvuky a kľúčové aktivity na mape. To vám môže pomôcť, a môžete sa tým aj zachrániť ako napr pri blížiacom sa hodenom granáte.

cl_disablehtmlmotd "1" - vypnú sa otravné reklamy, pri pripájaní k serverom

cl_autowepswitch "0" - Zakáže automaticky prepnutie na primárnu zbraň, ktorú môžete zdvihnúť zo zeme, takže nemusíte potom ničiť svoju klávesnicu a nadávať že nemala náboje a preto vás vlastne dali dole.

cl_disablefreezecam "1" - Vypne zmrazenie na smrť, takže si môžete volať s vašimi spoluhráčmi

Zmeny si môžete uložiť ale nezatvárajte Config. Ideme nastavovať najdôležitejšie z najdôležitejších a tým je nastavenie siete.

Úprava sieťových nastavení v Configu
Tieto nastavenia siete sú najdôležitejšie príkazy, ktoré napíšete do svojho Configu. Nájdite nasledujúce príkazy v config a zmeňte ich hodnoty, ako je uvedené:

cl_interp "0" - ak nie je, tak dopíšte
cl_interp_ratio "1"
cl_cmdrate "128"
cl_updaterate "128"

Tiež, pridať rýchlosť do Configu s nasledujúcou hodnotou:

rate "128000"

go12.jpg

Prečo by som to mal meniť keď mi to ide dobre ?

Myslite na to takto: existujú dve verzie Counter-Strike hrania, tvoje a serverové. Cmdrate, predvolených 100 milisekúnd v minulosti no v CS GO je to 64. Medzi ďalšie "aktualizácie" máte menšiu interpoláciu (cl_interp), je potrebné aby vaše PC presne zistilo , čo server zaznamená. Ak si server a klient porovnajú data a server prepíše váš hit, potom to, čo si myslíte, že je hitom môže chýbať. Môže nastať situácia, kedy budete strieľať do nepriateľa a vidieť krv napríklad, a zistíte, že ste mu vlastne nič nezobrali. K tomu dochádza preto, že krvné odtlačky sú na strane klienta. Váš klient si myslí, že ste trafili nepriateľa, čerpá krv, a posiela pakety na server ku kontrole. To je dôvod, prečo chcete vnímať vášho klienta, aby sa priblížil k vnímaniu serveru.

Zníženie interpolácii beží mierne na riziku výskytu tkz. laggov. Spôsobuje to stratenie plynulosti hry, čo býva nepríjemné. Ako je to možné, veď mám 20Mbit? Nuž, tak. Cieľom pre súťažné hry je vždy mať čo na najnižšiu možnú hodnotu na strane klienta interpolácie a získať čo najpresnejší obraz o hernom svete. Takže sme si stanovili naše cl_interp hodnotu 0.

Nastavením na 0 sa hra automaticky nastaví na interp na najnižšiu možnú hodnotu povolenú servera.

Ďalej chceme, aby sme mali čo najviac aktualizácií za sekundu ak nám to server bude môcť dať. V prípade, že budete niekedy hrať na vyššej miere servera, nastavíme naše cl_updaterate na "128" a naše cl_cmdrate na "128". Môžete použiť vyššie hodnoty, je to ale zbytočné. S týmito nastaveniami sa kedykoľvek pripojíte k vyššej hodnote servera. To isté platí o rýchlosti, čo je veľkosť paketov. Chcete mať čo najviac informácií, ako je to možné, takže sme si nastavili toto rate "128000".

Zdroj: pcgamer.com
Odkazy:
Pridal BarbCRaine , 16.February.2014 - 10:38:16 · 8 Komentárov · Prečítané: 65535 · Vytlačiť
Komentáre
#1 Palestine zaerius Info o členovi3.miesto - AIM 2on2 Tournament - jún.2011 3.miesto - Night Rank Cup 1on1 - august.2011 2.miesto - GunGame 3on3 TM DM Tournament - december.2011 2.miesto - Online výzvy #4 - 2012 17.February.2014 - 18:46:23
avatarPo poslednych updatoch moj fps klesol o dost. mat_queue_mode som mal uz davnejsie na 2 a teraz som este pridal spustaci prikaz -threads 2 a hra je znova ako tak hratelna. Kazdym updatom mam menej a menej fps na zaciatku som mal min 120 ale teraz ked som zapol po 2 tyzdnoch csgo som ledva mal 50..nechapem co tam robia smiley
#2 Slovakia BarbCRaine 23.February.2014 - 10:46:43
avatarto by aj mna zaujimalo .. na valve serveroch to zacinaju trosku updatemi kazit.. ale ked si dam iny server tak mi to slape dobre
#3 Slovakia Ex1Tko 09.March.2014 - 13:37:21
avatar
#zaerius#
Po poslednych updatoch moj fps klesol o dost. mat_queue_mode som mal uz davnejsie na 2 a teraz som este pridal spustaci prikaz -threads 2 a hra je znova ako tak hratelna. Kazdym updatom mam menej a menej fps na zaciatku som mal min 120 ale teraz ked som zapol po 2 tyzdnoch csgo som ledva mal 50..nechapem co tam robia smiley


2000 ľuďom pomôžu a 10000 uškodia .. inak nevieš čo na to, keď mi fps z ničoho nič spadne? A stane sa to dajme tomu 20-krát za celú hru (napr. na začiatku kola, keď vbehnem do prestrelky ...). Spadne mi na 20 fps
#4 Palestine zaerius Info o členovi3.miesto - AIM 2on2 Tournament - jún.2011 3.miesto - Night Rank Cup 1on1 - august.2011 2.miesto - GunGame 3on3 TM DM Tournament - december.2011 2.miesto - Online výzvy #4 - 2012 09.March.2014 - 14:36:07
avatar
#Ex1Tko#


2000 ľuďom pomôžu a 10000 uškodia .. inak nevieš čo na to, keď mi fps z ničoho nič spadne? A stane sa to dajme tomu 20-krát za celú hru (napr. na začiatku kola, keď vbehnem do prestrelky ...). Spadne mi na 20 fps

fuh ja uz nevm..po kazdom update bojujem o fps smiley uz vsetko som vyskusal ale teraz ma asi dostali..40-60 fps od posledneho update.. na aim_map kde som mal 300fps pred rokom teraz mam pod 80. Ked nieco najdem dam to sem ale momentalne nevm co s tym
#5 Slovakia Ex1Tko 09.March.2014 - 14:50:01
avatarjop, budem vďačný
#6 Slovakia neqqo 21.March.2014 - 21:09:43
avatar:good
#7 Czech Republic pictus88 15.December.2015 - 22:40:41
avatarno to by bolo fajn keby sa nato nieco naslo lebo to mame asi vsetci ten isty problem
#8 Slovakia Lasted 21.February.2017 - 18:31:36
avatarFunguje z 60fps na 750fps to je peckaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa !!!!!!!!!!!!!!!!!!smileysmileysmiley
Pridať komentár

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Hodnotenia
Musíte byť zaregistrovaný, aby ste mohli hodnotiť.

Prosím prihláste, alebo sa zaregistrujte.

Perfektný! Perfektný! 80% [8 Hlasov]
Veľmi dobrý Veľmi dobrý 20% [2 Hlasov]
Dobrý Dobrý 0% [Žiadne hlasy]
Priemerný Priemerný 0% [Žiadne hlasy]
Biedny Biedny 0% [Žiadne hlasy]
Aktuálne výzvy
19.December.2018 - 08:53

Žiadne výzvy neboli pridané.

Pridaj Online výzvu
Zoznam
CS:GO Skin lotéria
Zoznam lotérií
Twitch TV
ServeryKomentáreHodnoteniaČlánkyDownloads
Servery csportal.sk
Názov servera IP adresa Hráči Status
CS DM AIM/AWP 128tick cs.csportal.sk:27001 0 / 14 Online
CS FUN 128tick cs.csportal.sk:27021 0 / 15 Online
CS DM FFA 128tick cs.csportal.sk:27022 0 / 11 Online
CS Surf cs.csportal.sk:27023 0 / 20 Online
CS TGCW 128tick cs.csportal.sk:27030 0 / 15 Online
CS Steam TG/CW 1000FPS cs.csportal.sk:27017 0 / 12 Online
Archív Zobrazených posledných 10 komentárov
Majo - 27/09/2018 20:52
Vyhraj trojdnovy listok na MSR 2018 ! «-url link-»
novika
Majo - 26/09/2018 08:13
kikinko dal si hodnotenie iba za +1b (Biedny) ? :D hadam nie od zavisti ...
video
Majo - 20/09/2018 22:20
S kym sa tam vidim? :p
novika
Meloniknavi - 19/09/2018 20:51
:D
lotéria
Majo - 05/07/2018 10:13
Ban si dostal 11.01.2017 a teraz ides az ziadat o UnBan? :o
unban
wajrus - 14/06/2018 13:57
haha no pekne
obrázok
wajrus - 14/06/2018 13:55
iba jedneho mali 10 kol :)
obrázok
Majo - 13/06/2018 22:20
Coby nie, ked si hral proti botom :D
obrázok
wajrus - 13/06/2018 17:28
no daj :D no ale ja mam 24 killov a 16 asistencii :D
obrázok
Majo - 13/06/2018 08:29
Malo, bol som posledny :D hodim ti sem screenshot :D
obrázok
Zobrazených posledných 10 hodnotení
kikinko - 24/09/2018 20:31 - 1+
One tap DGL
video
Majo - 14/09/2018 07:44 - 5+
One tap DGL
video
MaTKOoooo - 19/04/2018 01:35 - 5+
Y-Games opat posuva uroven slovenskeho progamingu o level vyssie
novika
KUKNEM - 13/04/2018 22:24 - 5+
Ked si totalne dohuleny
obrázok
IvaNNNka - 07/04/2018 16:15 - 5+
Herny turnus o ceny #2
novika
Majo - 04/04/2018 12:19 - 5+
Potrebujeme novy server. Ides do toho?
novika
MaTKOoooo - 11/03/2018 17:24 - 5+
Nepodarena lupez
video
StMartin - 21/02/2018 14:13 - 5+
stare casy
obrázok
MaTKOoooo - 20/02/2018 11:55 - 5+
TPD Majstrovstva Slovenska v elektronickych sportoch 2017 opat priniesli skvele no...
novika
MaTKOoooo - 20/02/2018 11:48 - 5+
stare casy
obrázok
Posledné na stiahnutie
11.01.2014 - CSportal spray logo x4725
08.12.2013 - Winamp Media Player 5.666 x3354
02.09.2013 - Steam 5 set cards #1 x5582
22.08.2012 - CS Color Scheme Editor 3.0 x6451
20.08.2012 - CSPORTAL server menu x8135
07.09.2011 - TeamSpeak 3 klient x5859
10.08.2011 - SaveGameBackup.net v.1.0.3.0 x5424
16.01.2011 - Audiograbber v1.83.1 x5444
16.01.2011 - Audacity v1.2.6 x5349
16.01.2011 - Skype v5.1.0.104 x5481
CS online výzvy Online výzvy menuTurnaje Turnaj menu


Neprebieha žiaden turnaj.

Najnovšie Bleskovky
Pridať Archív
Majo - 19/04/2018 21:43 • Komentárov 15
Ak by ste si hľadali zamestnanie
shagynko123 - 05/11/2017 14:57 • Komentárov 0
Starcraft 2
Majo - 20/09/2017 12:17 • Komentárov 17
Potrebujeme nový server. Ideš do toho?
shagynko123 - 06/09/2017 19:21 • Komentárov 0
Zdarma na steame: Mirage: Arcane Warfare
131313 - 02/07/2017 21:00 • Komentárov 1
stream
Anketa
Na akom zariadení hráte hry?

Desktop PC
Desktop PC
58% [62 Hlasy]

Notebook
Notebook
42% [45 Hlasy]

Hlasy: 107
Začiatok hlasovania: 13/11/2016 12:09
- Archív ankiet - Komentáre (0) -
Poslední prihlásení Kto je online
Slovakia MajoOnline
Sri Lanka MaTKOoooo12:20:38
Slovakia FJODOR18:28:07
Slovakia vveaq 1 day
Slovakia ShinThaWan 1 day
Slovakia IvaNNNka 2 days
Brazil N3XT0WiCZ 3 days
Slovakia pringless 5 days
Slovakia ccccccc 6 days
Slovakia gyromechatron 6 days
Hostí Online: 28
Členov Online: Majo

Registrovaní členovia: 7,703
Nových členov dnes: 0
Nových členov včera: 0
Najnovší člen: ccccccc
Stránka bola načítaná za 0.2552 sekúnd.