Chladič sa skladá z troch častí, ktoré by mohli fungovať aj osobitne. Samozrejme výkon by bol slabý, ale nejaký ten procesor by to schladilo. Dve časti sú robené vertikálne a jedna je horizontálne. Je navrhnutý tak, aby dokázal odvádzať výkon viac ako200W.
Netradičné usporiadanie častí chladiča nie je samoúčelné. Dve vertikálne časti sa starajú o odvod tepla od procesora a tretia časť sa postará o ochladenie pamäťových modulov. Tiež desať heatpipe trubíc nie je rovnakých. Šesť z nich je klasika odvádzajúca teplo zo základne. Zvyšné štyri pracujú na termoelektrickom princípe (TEC) a aktivujú sa až v momente, kedy procesor dosiahne extrémnu teplotu. Celková hmotnosť chladiča je 1200g, takže nejde o žiadneho drobčeka. Rozmery sú 236, 5 x 129,6 x 161,3 mm. Spolu s osadenými 120 x 120 x 25 mm ventilátormi je schopný zabezpečiť prietok vzduch s objemom 90 CFM (kubických stôp).
Už na pohľad je isté, že CoolerMaster v tomto prípade opustil klasické ponímanie chladičov a vytvoril niečo extra. No kto si vlastne bude môcť takýto chladič dovoliť? A teraz nemám na mysli cenu, ktorú som nenašiel, ale skôr jeho rozmery. Chladič totiž určite nenasadíte do menšej skrinky.
zdroj: CoolMaster